Detaylar

Eğitim Tarihi: 22 Ağustos 2019 – 24 Ağustos 2019
Eğitim Gün & Saatleri: 
Eğitim Süresi: 1 Gün
Kontenjan: 25 Kişi
Eğitim İli: İstanbul
Eğitim Yeri:Bostancı-Kadıköy-Mecidiyeköy Eğitim Merkezleri

Günümüzde Otomotiv, Finans, Sağlık, Otomasyon sistemleri gibi birçok sektörde her geçen gün kullanımı artan Yapay Zeka teknolojileriyle yaşamlarımız hızla değişiyor. Yapay Zeka; cep telefonlarından akıllı ev sistemlerine, sürücüsüz araçlardan chatbot’lara kadar günlük hayatın her alanında kendine yer edinmiş durumda. Bu hızlı ve kaçınılmaz teknolojik değişimden en çok faydalanabilecek alanlardan biri de Eğitim.

Yapay Zeka Vizyon eğitimiyle öğretmenler; Yapay Zeka, Makine Öğrenmesi, Derin Öğrenme konularıyla ilgili temel kavramları, Eğitim alanında uygulanan Yapay Zeka çözümleri, Yapay Zeka’nın farklı sektörlerdeki kullanım ve uygulama alanları, Endüstri 4.0 ve Yapay Zeka ilişkisi konularında bilgi sahibi olabilecekler.

Eğitimde Yapay Zeka Vizyon Eğitimi’ne Lise seviyesindeki tüm branşlardan öğretmenler, eğitim bilimi uzmanları, okul yöneticileri ve eğitim alanında yapay zeka teknolojilerinin kullanımı konusuna ilgi duyan tüm uzmanlar katılabilir.

Eğitim sonunda katılımcılara Door Teknoloji tarafından hazırlanan katılım belgeleri takdim edilecektir.

Deep Learning Kurucusu

Fuat Beşer

Fuat BEŞER, arkadaşlarıyla birlikte 2017 yılında Deep Learning Türkiye topluluğunu kurdu. 2018’de Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği’nde insansız araçların sürü halinde otonom hareketiyle ilgili yüksek lisans eğitimini tamamladı. Bugüne kadar ulusal ve uluslararası bilimsel konferanslarda sunulmuş 4 akademik çalışması bulunmaktadır. 500 binden fazla kez görüntülenen Python programlama dilinin desteklendiği ve Yapay Zeka uygulamalarını geliştirmeye imkan tanıyan Google Colab servisiyle ilgili yazısı dünyanın en popüler veri bilimi bloglarından biri olan KDNuggets tarafından 2018 Şubat ayında “Silver KDNugget Blog” olarak seçilmiştir. Coursera Türkçe Dil Koordinatörü olarak 16 haftalık deeplearning.ai kursununun Türkçeye kazandırılmasına ve Türkçe Yapay Zeka Terimleri projesinin başlatılmasına öncülük etmiştir. İnsansız araçlar, sürü zekası, bilgisayarlı görü, yapay zeka ve gömülü sistemlerde yapay zeka konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

https://medium.com/@fu4t

Eğitimde Yapay Zeka Vizyon Eğitimi

  • Yapay Zeka Nedir?

Yapay Zeka tehdit mi fırsat mı?

İnsan gibi davranan bir Yapay Zeka mümkün mü?

Bilgisayarların insandan daha zeki olması mümkün mü?

  • Yapay Zekanın 70 Yıllık Tarihi

Yapay Zeka Tarihi Başarılarla mı dolu?

Yapay Zeka Kışı Nedir?

  • Yapay Zeka ile Hangi Problemler Çözülebilir?
  • Yapay Zeka Kulanım Alanları ?

Günlük Hayattan Örnekler

Sanat: Müzik ve Resim

Dil Bilim: Makine Çevirisi

Matematik: Yapay Zeka Algoritmalarının Arkasındaki Matematik

Fen Bilimleri: Bilimsel Hesaplama Araçları

Sosyal Bilimler: Veri Görselleştirme

Türk Dili ve Edebiyatı: Bilgisayar Şiir Yazabilir mi?

  • Yapay Zeka Uygulaması Geliştirmek için Nelere İhtiyacımız var?
  • Yapay Öğrenme ve Derin Öğrenme Algoritmaları
  • Phyton ve Yapay Öğrenme Kütüphanelerine Giriş
  • Örnek Uygulama

Etkinlik Görseli

Kayıt Ol