ALKEV – Bilim Şenliği ve Proje Sergisi

Bu yıl üçüncüsü gerçekleşen “Selim Demiren Fen Bilimleri Araştırma Projeleri Yarışması ve Bilim Şenliğ”’nin teması “Yapay Zeka” idi. İki ayrı bölümde gerçekleştirilen bilim şenliğinin ilk bölümünü alanında uzman akademisyen ve girişimcilerin, yapay zeka üzerine gerçekleştirdikleri sunum ve söyleşileri oluşturdu. Ardından ALKEV Özel Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri ve yapay zeka alanında çalışmaları olan firmalar, stant ve atölye çalışmaları ile yapay zekanın kullanım alanları ve hayatımıza etkisine dair bilgilendirmelerde bulundular.

Bilim Şenliğinin bir diğer önemli ve değerli ayağını oluşturan Hazırlık Sınıfları Proje Sergisinde hazırlık sınıfı öğrencilerimizin proje hazırlık dersi içerisinde öğrendiklerini sonuca ulaştırıp, ürüne çevirdikleri ve sundukları birbirinden değerli 30 proje yer aldı. Araştırmaya ve güncel sorunlara çözüm üretmeye yönelik hazırlanan projeler jüriler tarafından değerlendirildi ve başarılı bulunan projelerin sahipleri ödüllendirildi.

Door Teknoloji, son yıllarda hızla önemi artan ve uzmanlar tarafından “insanlığın geleceğini şekillendirecek en önemli teknolojik gelişme” olarak kabul edilen “Yapay Zeka” alanında faaliyet göstermek amacıyla, 2017 yılında tamamen yerli sermaye ile kurulmuş bir ileri teknoloji şirketidir. Özellikle Eğitim ve Kamu sektörlerinde “Yapay Zeka” temelli sistemlerin kurulumu, bu alanda çalışan ve geleceğe hazır olmak isteyen profesyonellerin eğitimi ve ileri teknolojiye adaptasyonu gibi konularda çözümler üreten Door Teknoloji, kuruluşu itibariyle benimsediği “geleceği şekillendirme” misyonu ile çalışmalarını sürdürmektedir. Bu misyon doğrultusunda oluşturduğu önemli çözüm ortaklıklarıyla Akademi, Kamu ve Özel Sektörü bir araya getiren Door Teknoloji; kesintisiz AR-GE çalışmaları, geliştirdiği anahtar teslim yeni nesil teknoloji projeleri ve eğitim programlarıyla Endüstri 4.0 çağının gerekliliklerine hazır, güçlü ekibiyle ülkemizin önde gelen teknoloji firmaları arasında yer almaktadır.