DİJİTAL YOL

Dijital Yola Geçmek Artık Hayal Değil!

Yerel yönetimler (belediyeler), karayolları müdürlüğü ve ulaştırma bakanlığı için geliştirdiğimiz yapay zekâ teknolojisi ile yol planlamalarında artık Endüstri 4.0 gücünü kullanma dönemini başlattık.

 

Akıllı ulaşım ve trafik yönetim sistemlerini de kapsayan dijital yol teknolojisi ile kaza, yoğunluk, sürücü hataları ve ani kriz durumları gibi bir çok sorunu çözme imkanına kavuşabilirsiniz. Kent trafiğini planlayan ve yoğunluğu azaltma çalışmaları yapan, kaza oranlarını düşüren, zaman ve yakıt tasarrufu sağlayan, sürücülere daha güvenli ve daha rahat yol ile trafik deneyimi sunan sisteme geçiyoruz.

Door Teknoloji, yolları sürücüsüz araçlara hazırlama misyonuyla yaptığı çıkış ile, yol üzerinde bulunan aydınlatma, lambalar, alternatif yollar, sinyalizasyon, planlama ve yönlendirmeyi de yapay zekâ ve Endüstri 4.0 gücü katarak yollarımızı ileri teknolojiye kavuşturuyor. Bunların yanında yollarınıza, navigasyon ve yol haritaları, ödeme sistemleri, cezalar ve insan hata faktörü dahil, bütünsel olarak yol yönetimi gerçekleştiren yapay zekâ teknolojisini uyguluyoruz.

Otomotiv devleri çok yakın bir zamanda sürücüsüz (otonom) araçları hayatımıza sokmaya hazırlanıyorlar. Peki yollarımız ve kentlerimiz sürücüsüz araçlara hazır mı? Door Teknoloji bu sorunun peşine düştü ve bir yıl AR-Ge’den sonra cevabı geliştirdiği yapay zekâ Raa ile buldu. Yollarımızı sürücüsüz (otonom) araçların kullanabileceği hale getiriyoruz ve kent yöneticilerine daha kolay ve daha etkin bir ulaşım ile trafik sistemleri yönetimi sunuyoruz. Enerjiden, yakıta, zamandan, hayat kurtarmaya, paradan insan kaynağına kadar bir çok alanda tasarruf sağlayan dijital / akıllı yol çalışmasına öncülük etmekten mutluluk duyuyoruz.

Hayal Etmeyin Gerçekleştirin!
✓ Kentinizde ki her trafik olayının yani yaya ve araçların tüm hareketlerinin bir veri merkezine toplandığını, bu verinin bir beyni olduğunu ve edindiği bilgilerle ulaşım sistemlerinin yönetildiği bir kent ulaşımı kurun. Anlık bildirim yerine planlayan ve yöneten sisteme geçin.
✓ Sürücüz (otonom) araçlara bilgi veren ve onların hareketlerini yöneten akıllı yollara sahip olun.
✓ Kentlerimizin yapay zekâlı (dijital) yol sistemlerine geçmesi için çalışan büyük bir ekibin parçası olun,
✓ Ülkemize ve şehirlerimize ileri teknolojiyi uygulamayı kendine amaç edinmiş mühendisler ve yöneticilerle çalışın,
✓ En az yakıtı ve zamanı kullanarak hedefine ulaşan bir sistemi araç sahiplerine sunun,
✓ Vatandaşlara trafik stresi azaltılmış trafik deneyimi yaşatın,
✓ Personelden kaynaklı gecikmeleri ve hataları düşürün. Maliyet ve giderlerden kurtulun,
✓ Evden çıktığı anda otoparkı rezerve eden sistemi kurun,
✓ Yoğun trafikte bile ambulans gelmeden yapay zekânın yönlendirmesiyle araçların yol açtığı teknoloji kullanın ve hayat kurtarın,
✓ Size de trafiğin stresli durumlarıyla uğraşmak yerine otonom aracınıza binmek ve gazete okumak, video izlemek ya da canınızın istediğini yapmak kalıyor. Birlikte işte böyle bir gelecek inşaa edelim.